Proste sposoby, aby Twoje dzieci pokochały pływanie!‍Wychowanie dzieci, które uwielbiają pływać jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc im zachować bezpieczeństwo w pobliżu wody. Istnieje wiele różnych sposobów, aby pomóc dziecku nauczyć się pływać, czuć się komfortowo w wodzie, a nawet dobrze się bawić! Czy wiesz, że w tym roku ponad trzy miliony dzieci doznają obrażeń w wyniku poślizgnięcia się lub upadku, a większość z tych wypadków ma miejsce w ich własnym domu? Świadomość potencjalnych zagrożeń i wiedza o tym, jak zmniejszyć ryzyko urazów u dziecka, to świetny początek! Zaszczepienie w dziecku miłości do pływania to tylko jeden prosty krok w kierunku zapewnienia mu bezpieczeństwa przed utonięciem. Oto kilka prostych wskazówek, jak możesz sprawić, by Twoje dziecko pokochało pływanie!

Rodzinna aktywność

Jeśli Twoje dziecko widzi, że inni członkowie rodziny lubią pływać, będzie bardziej skłonne do uczestnictwa. Rodzice często wskakują do basenu razem z dziećmi, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Jeśli rodzic jest w wodzie, dziecko skupi się na rodzicu zamiast na pływaniu. Zamiast tego, niech inni członkowie rodziny zachęcają i dopingują dziecko z boku basenu. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko boi się wody, nie popychaj go. Zamiast tego spróbuj dowiedzieć się, dlaczego się boi. Na przykład, może dziecko boi się zamoczenia twarzy lub przebywania pod wodą. Kiedy już wiesz, czego boi się Twoje dziecko, możesz podjąć kroki, aby pomóc mu pokonać ten strach.

Powoli wprowadzaj dziecko do wody

Wprowadzając dziecko do wody, nie wrzucaj go do niej i nie oczekuj, że od razu zacznie pływać. Takie postępowanie może spowodować, że dziecko będzie przytłoczone, a nawet będzie się bało wody. Zamiast tego zacznij od czegoś, co może wytrzymać, np. od basenu dla dzieci. Kiedy będą już dobrze czuły się w wodzie w basenie dla dzieci, możesz przenieść je do większego basenu. Jeśli masz dziecko, możesz również rozważyć zabranie go na zajęcia z pływania dla niemowląt. Na większości zajęć z pływania dla niemowląt Twoje dziecko będzie pływać w dużym basenie wypełnionym wodą. Zajęcia te są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc dzieciom nauczyć się dostosowywać i poruszać w wodzie, i mogą być świetną zabawą dla Twojej rodziny.

Chodźcie razem na lekcje pływania

Dla wielu dzieci lekcje pływania są najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem nauki pływania. Jeśli Twoje dziecko jest w wieku poniżej pięciu lat, możesz znaleźć lekcje pływania dla niemowląt. Te zajęcia mogą być doskonałym sposobem, aby pomóc dziecku uzyskać komfort w wodzie, a jednocześnie nauczyć się kilku podstawowych umiejętności bezpieczeństwa. Jeśli Twoje dziecko jest w wieku powyżej pięciu lat, możesz znaleźć zajęcia, które pomogą mu nauczyć się pływać. Można również znaleźć zajęcia dostosowane specjalnie do wieku dziecka. Jeśli Twoje dziecko jest młodsze, instruktor prawdopodobnie będzie chciał rozpocząć zajęcia na płytkim końcu basenu i stopniowo przenosić dzieci w kierunku głębszego końca.

Pomóż swojemu dziecku znaleźć coś co lubi

Kiedy próbujesz znaleźć sport lub aktywność, którą kocha twoje dziecko, może być niesamowicie pomocne, aby pomyśleć o tym, co jest ich pasją. Na przykład, jeśli twoje dziecko kocha zwierzęta, rozważ znalezienie zespołu pływackiego, w którym mogą współdziałać ze zwierzętami w wodzie. Jeśli Twoje dziecko kocha muzykę, poszukaj drużyn pływackich, które mają aspekt muzyczny. Pływanie to świetny sposób, aby Twoje dziecko było bezpieczne w wodzie i dobrze się przy tym bawiło! Sprawiając, że będzie to zabawna aktywność rodzinna, wprowadzając dziecko do wody powoli i pomagając mu znaleźć coś, co kocha w tym sporcie, możesz pomóc dziecku nauczyć się pływać, dobrze się bawić i pozostać bezpiecznym w pobliżu wody.

Lekcje pływania dla najmłodszych

Istnieje wiele powodów, dla których dzieci mogą chcieć nauczyć się pływać. Może to być dla nich zabawny sposób spędzania czasu z członkami rodziny lub przyjaciółmi, pomagający rozwijać umiejętności socjalizacyjne. Może to być dobre ćwiczenie dla rosnących ciał i wzmacniania mięśni, a także może pomóc w rozwoju umiejętności motorycznych. Jednak są pewne rzeczy, które rodzice powinni mieć na uwadze podczas nauki jak nauczyć malucha pływać. Dla jednej rzeczy, powinni upewnić się, że basen jest bezpiecznym środowiskiem dla ich dziecka. Podczas gdy większość basenów jest zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie, zawsze ważne jest, aby zachować spokój w wodzie. Dodatkowo powinni zadbać o to, aby nie popędzać dziecka do wypróbowania wody zbyt wcześnie. Skakanie na głęboką wodę zanim dziecko będzie gotowe może doprowadzić do obrażeń lub nawet śmierci. Gdy dziecko jest już gotowe, należy pamiętać, że nadal istnieje duże ryzyko utonięcia. Dzieci poniżej piątego roku życia nigdy nie powinny iść same podczas pływania, więc najlepiej, jeśli będziesz im towarzyszyć tak często, jak to możliwe.