Lekcje pływania dla dzieci: Co musisz wiedziećCzy wiesz, że korzyści z nauki pływania zaczynają się na długo zanim dzieci wejdą do basenu? Tak naprawdę nauka pływania w młodym wieku może mieć wpływ na całe życie. Według badań Amerykańskiej Akademii Pediatrii, dzieci, które uczą się pływać są bardziej bezpieczne w wodzie i mają większą wytrzymałość oraz wyższy poziom sprawności fizycznej.

Jeśli więc Twoje dziecko potrzebuje tego lata podszkolić swoje umiejętności pływackie, zapoznaj się z naszą listą. Ponieważ różne społeczności mogą oferować różne możliwości dla dzieci, zawarliśmy również szczegóły dotyczące tego, które lokalizacje mają baseny ze specjalnymi funkcjami (takimi jak płytkie obszary dla niemowląt lub opcje kryte na wypadek złej pogody), a także linki do stron internetowych, które zawierają dodatkowe szczegóły dotyczące konkretnych obiektów i programów.

Jakie są korzyści z nauki pływania dla dzieci?

Jak już wspomnieliśmy, badania wykazały, że dzieci, które uczą się pływać od najmłodszych lat, mają większą wytrzymałość i wyższy poziom sprawności, są bezpieczniejsze w wodzie i lepiej przygotowane do innych aktywności wodnych. Dzieci, które uczęszczają na lekcje pływania są również mniej narażone na infekcje uszu, zwłaszcza jeśli przebywają w basenie, w którym temperatura wody utrzymuje się na poziomie około 80 stopni. Pływanie jest doskonałą formą ćwiczeń dla dzieci.

Lekcje te mogą być również nowym sposobem na spędzenie czasu razem jako rodzina, z dala od ekranów. Na przykład, nauka pływania może być doskonałym sposobem, aby pomóc dzieciom przezwyciężyć ich lęki przed wodą. Jeśli jednak mają złe doświadczenia na basenie, mogą bać się tam wrócić. Na szczęście mogą pokonać swoje lęki, jeśli będą miały odpowiednie wsparcie. Pływanie może być również świetnym sposobem na budowanie pewności siebie u dzieci.

Rodzice często martwią się, że ich dziecko utonie, zwłaszcza jeśli jest małe. Lekcje pływania to świetny sposób, aby Twoje dzieci nauczyły się bezpieczeństwa w wodzie w kontrolowanym środowisku.

Jak często powinny odbywać się lekcje pływania?

Nierzadko lekcje pływania trwają 8 lub 12 tygodni, a nawet dłużej, w zależności od wieku i umiejętności pływackich dziecka. Zawsze najlepiej jest uczestniczyć w jak największej liczbie zajęć, dzięki czemu dzieci będą przygotowane do zdania testu sprawności pływania przed końcem sezonu. W rzeczywistości, jeśli opuści się kilka zajęć, może być konieczne rozpoczęcie całego programu od nowa. Dla dzieci, które nie ukończyły pięciu lat, lekcje pływania są zalecane co najmniej dwa razy w tygodniu - raz dla niemowląt poniżej sześciu miesięcy i raz dla dzieci w wieku 6 miesięcy-2 lat. Natomiast gdy dziecko skończy pięć lat, powinno mieć lekcje pływania co najmniej raz w tygodniu. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się jak często lekcje pływania dla dzieci są oferowane w Twojej okolicy jest skontaktowanie się z lokalnym centrum rekreacji lub szkołą pływania.

Jakie obiekty są dostępne na zajęcia?

Lokalne szkoły pływania, baseny gminne i oddziały YMCA często oferują szeroki wachlarz zajęć pływackich dla dzieci, w tym pływanie dla rodziców/niemowląt, pływanie dla rodziców/niemowląt, pływanie dla młodzieży i pływanie na okrągło. Niektóre z nich mogą wymagać opłaty, inne mogą być bezpłatne. Ponadto, niektóre publiczne centra wodne oferują darmowe lekcje pływania dla dzieci w wieku 6 miesięcy i starszych. Aby dowiedzieć się, co jest dostępne w Twojej okolicy, skontaktuj się z ośrodkiem, aby sprawdzić, czy oferuje on jakieś zajęcia i/lub czy oferuje zniżki dla rodzin o niskich dochodach.

Typ obiektu, w którym odbywają się lekcje pływania, różni się w zależności od miejsca, w którym są one oferowane. Większość publicznych i krytych basenów jest zbudowana z myślą o pływakach okrążających, więc mają one zazwyczaj krótszą długość basenu i są utrzymywane w chłodniejszej temperaturze. Z drugiej strony, baseny zewnętrzne często mają większą długość basenu i cieplejszą temperaturę wody, co czyni je idealnymi do pływania rekreacyjnego.

Baseny specjalne do zajęć dla dzieci i nauki pływania

Baseny są często wykorzystywane do specjalnych zajęć, które mają na celu nauczenie dzieci ważnych umiejętności wodnych. Te zajęcia i wydarzenia będą się różnić w zależności od miejsca, w którym się odbywają. Ponadto, niektóre centra wodne oferują specjalne baseny do zajęć dla dzieci. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie zabrać swoje dzieci, poniżej przedstawiamy kilka najczęściej używanych specjalnych basenów.

  • Specjalne baseny używane są do spotkań pływackich, hokeja podwodnego, nurkowania, pływania synchronicznego, water polo i terapii wodnej. - Specjalne baseny używane są do zabaw w wodzie/programów terapeutycznych takich jak pływanie dla rodziców/niemowląt, pływanie dla rodziców/niemowląt i terapia wodna.

  • Baseny specjalnego przeznaczenia są wykorzystywane do lekcji dla dzieci o specjalnych potrzebach, takich jak te, które są niepełnosprawne lub mają niepełnosprawność intelektualną. - Baseny specjalnego przeznaczenia są wykorzystywane do zajęć dla dzieci, takich jak pływanie rodzinne i fitness w wodzie.

  • Baseny specjalnego użytku są wykorzystywane do Olimpiad Specjalnych.

Kiedy i jak często oferowane są lekcje pływania?

Lekcje pływania są często oferowane przez cały rok przez lokalne centra wodne, szkoły pływania, oddziały YMCA i inne placówki społeczne. W rzeczywistości większość z tych obiektów oferuje lekcje pływania przez całą jesień, zimę, wiosnę i lato. Lekcje pływania są często zaplanowane co tydzień, ale dokładny dzień i godzina zajęć może się zmienić w zależności od obiektu. Aby dowiedzieć się, co jest dostępne w Twojej okolicy, skontaktuj się z lokalnym centrum rekreacji i/lub szkołą pływania. Niektóre szkoły pływania oferują zniżki za rezerwację lekcji pływania dla wielu członków rodziny jednocześnie. Może to być świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na wielu lekcjach, zwłaszcza jeśli masz kilkoro dzieci, które potrzebują lekcji pływania. Aby dowiedzieć się, co jest dostępne w Twojej okolicy, skontaktuj się z lokalną szkołą pływania.