Co musisz wiedzieć wybierając nauczyciela pływaniaPływanie to świetny sposób na utrzymanie kondycji, budowanie siły i wytrzymałości oraz czerpanie radości z wody. Ale może być wyzwaniem dla dorosłych, ponieważ początkujący nie mają naturalnego instynktu dzieci, które dorastały pluskając się w kałużach lub pływając obok swoich rodziców na lokalnym basenie. Jeśli masz obawy przed podjęciem pierwszej próby nauki pływania dla dorosłych, oto kilka wskazówek, jak wybrać nauczyciela pływania, który pomoże Ci mieć zabawne i bezpieczne doświadczenie edukacyjne.

Zapytaj lokalną siłownię lub basen o najlepszych instruktorów

Zapytaj o ich podejście do nauczania, kwalifikacje i filozofię nauczania. Dobry instruktor będzie mógł podzielić się szczegółami na temat ich tła i doświadczenia, i będzie w stanie odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące ich podejścia do nauczania i kwalifikacji. Jeśli masz konkretne wyzwanie zdrowotne lub uraz, z którym pracujesz, możesz zapytać, czy instruktor ma doświadczenie w pracy z ludźmi z podobnymi wyzwaniami. Jeśli bierzesz lekcje pływania z małymi dziećmi, możesz chcieć się upewnić, że instruktor ma doświadczenie w nauczaniu dzieci.

Szukaj nauczyciela z certyfikatem

Jeśli chcesz wziąć lekcje pływania dla dorosłych, upewnij się, że wybrałeś instruktora, który jest członkiem National Aquatic Sports Association. Organizacja ta oferuje certyfikaty, szkolenia i kształcenie ustawiczne dla instruktorów, którzy pracują z dorosłymi i dziećmi. Niezależnie od certyfikacji, zawsze możesz poprosić o zobaczenie referencji instruktora, certyfikatów i/lub referencji jako sposobu na sprawdzenie ich legalności i doświadczenia. Jeśli bierzesz lekcje dla dzieci, szukaj instruktora, który jest członkiem American Swim Teachers and Coaches Association. Organizacja ta oferuje kursy certyfikacyjne dla instruktorów pływania, którzy pracują z dziećmi w wieku poniżej 13 lat. Program jest dobrowolny i nie jest częścią wymagań stanowych lub lokalnych.

Sprawdź, jak długo nauczyciel pływania prowadzi zajęcia

Jeśli bierzesz grupowe lub prywatne lekcje pływania, możesz chcieć sprawdzić, jak długo instruktor prowadzi zajęcia. Chociaż żadne konkretne ramy czasowe nie mogą określić, czy instruktor jest "dobry" czy "zły", możesz chcieć rozważyć instruktora, który uczy od co najmniej roku, zwłaszcza jeśli bierzesz grupowe lekcje pływania. Nowy instruktor może być wspaniałym doświadczeniem, jeśli jest dobrze wyszkolony i ma pasję do pomagania ludziom w nauce pływania. Ale może to być również stresujące, jeśli instruktor nie ma doświadczenia lub umiejętności, aby pomóc Ci mieć bezpieczne i zabawne doświadczenie. Możesz również sprawdzić, czy instruktor ma jakiekolwiek certyfikaty i/lub szkolenia w nauczaniu wodnych programów fitness lub nauczaniu specjalnych grup ludności, takich jak dzieci, seniorzy lub dorośli niepełnosprawni. Niektóre certyfikaty są dobrowolne, więc warto zapytać o wykształcenie i pochodzenie instruktora przed zapisaniem się na zajęcia.

Nie bój się zadawać pytań zanim się zapiszesz

Jeśli jesteś zdenerwowany przed podjęciem lekcji pływania, nie bój się zadać instruktorowi jakichkolwiek pytań lub wątpliwości. Pytaj o podejście instruktora do nauczania, jak może podejść do twoich konkretnych potrzeb lub celów i jak ocenia twoje postępy. Możesz również zapytać instruktora, jak często sprawdza swoich uczniów, aby zobaczyć, jak robią postępy. Chcesz mieć pewność, że otrzymujesz wskazówki i informacje zwrotne, których potrzebujesz, aby zrobić postępy w wodzie, więc ważne jest, aby znaleźć instruktora, który jest zaangażowany w twoje postępy i który będzie regularnie sprawdzał, co u ciebie słychać.

Znajdź instruktora, który używa różnych technik

Wybierając nauczyciela pływania, możesz chcieć poszukać kogoś, kto używa różnych technik, gdy pomaga swoim uczniom nauczyć się pływać. Dobry instruktor pływania będzie używał mieszanki stylów i technik nauczania, w tym stosowania bezpośrednich i pośrednich informacji zwrotnych, korekcyjnych informacji zwrotnych, pozytywnych wzmocnień, wizualnych informacji zwrotnych i dotykowych informacji zwrotnych. Możesz także zapytać instruktora o ich filozofię nauczania i jak podchodzą do pomocy uczniom w nauce pływania. Chcesz mieć pewność, że Twój instruktor jest cierpliwy, rozumie jak trudne może być pływanie i ma strategie pomagające każdemu, niezależnie od poziomu umiejętności, nabrać pewności siebie w wodzie.

Zapytaj, czy instruktor jest przeszkolony w zakresie CPR i pierwszej pomocy

Wreszcie, ważne jest, aby wybrać instruktora, który jest przeszkolony i certyfikowany w CPR i pierwszej pomocy. Pomoże to zapewnić ci bezpieczeństwo w wodzie, zwłaszcza jeśli masz stan zdrowia lub uraz, który może mieć wpływ na wodę. Nie tylko instruktor będzie przygotowany, aby pomóc ci, jeśli potrzebujesz pomocy, ale będą również w stanie pomóc innym uczniom w wodzie, jeśli potrzebują pomocy. Pływanie to świetny sposób, aby pozostać w formie, budować siłę i wytrzymałość, i cieszyć się wodą. Ale może być wyzwaniem dla dorosłych, ponieważ początkujący nie mają naturalnego instynktu dzieci, które dorastały pluskając się w kałużach lub pływając obok swoich rodziców na lokalnym basenie. Jeśli obawiasz się spróbować lekcji pływania dla dorosłych po raz pierwszy, oto kilka wskazówek, jak wybrać nauczyciela pływania, który pomoże Ci mieć zabawę i bezpieczne doświadczenie edukacyjne.