Najlepsze akcesoria do pływania dla wszystkich poziomów zaawansowaniaCo przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o lecie? Być może piaszczyste plaże, zimna lemoniada i orzeźwiający dźwięk fal uderzających o brzeg. Ale dla wielu osób lato oznacza również pływanie. W zależności od miejsca zamieszkania, może to oznaczać wycieczkę na lokalny basen lub wycieczkę nad ulubione jezioro. Tak czy inaczej, jeśli planujesz spędzać czas w wodzie lub w jej pobliżu tego lata, warto zainwestować w pewne akcesoria i sprzęt do pływania. Oto kilka istotnych akcesoriów do pływania, które pozwolą Ci zachować bezpieczeństwo i dobrze się bawić podczas następnej wycieczki nad wodę.

Wodoodporne etui na telefon komórkowy

Jeśli jesteś regularnym pływakiem, być może doświadczyłeś tonącego uczucia przypadkowego upuszczenia telefonu w basenie. Nie tylko prawdopodobnie stracisz swój telefon na zawsze w mrocznych głębinach, ale możesz również ryzykować porażenie prądem, jeśli spróbujesz go odzyskać. Wodoodporne etui na telefon to prosty sposób na ochronę telefonu przed uszkodzeniem przez wodę, a istnieje szereg dostępnych stylów, które są zaprojektowane tak, aby pasowały do większości modeli smartfonów.

Oprócz zapobiegania przypadkowemu uszkodzeniu przez wodę, wodoodporne etui na telefon może pomóc chronić Twoje urządzenie przed piaskiem i brudem, które mogą zatkać delikatne ruchome części telefonu i spowodować jego nieprawidłowe działanie. Jeśli planujesz zabrać swój telefon na wycieczkę na plażę lub basen, wodoodporne etui jest opłacalną inwestycją.

Urządzenie do śledzenia pływania

Dla pływaków chcących przenieść swój trening na wyższy poziom, urządzenie śledzące pływanie jest świetną inwestycją. Urządzenia te śledzą Twoją prędkość i dystans podczas pływania, a także tętno, gdy nosisz pasek na klatce piersiowej. Niektóre urządzenia śledzą również ilość spalonych kalorii podczas pływania, co może być przydatne dla pływaków, którzy chcą nabrać formy w czasie przerwy na basenie. Urządzenia śledzące pływanie są dostępne w różnych stylach, od małych urządzeń przypinanych do czepka pływackiego po większe urządzenia noszone na nadgarstku. Można również znaleźć kilka urządzeń, które nadają się do użytku pod wodą, chociaż większość jest przeznaczona do użytku na lądzie.

Jeśli jesteś zawodowym pływakiem lub chcesz śledzić swoje postępy w ramach programu treningowego, urządzenie do śledzenia pływania jest opłacalną inwestycją. Możesz wykorzystać dane z urządzenia do śledzenia swoich postępów, a także możesz udostępnić swoje dane innym pływakom, aby porównać statystyki i zachęcić do rywalizacji między przyjaciółmi.

Snorkel

Jeśli kiedykolwiek obserwowałeś ryby pływające pod wodą, mogłeś się zastanawiać, jak to jest oddychać pod wodą i zobaczyć świat z ich perspektywy. Fajka do pływania pozwala Ci to zrobić i jest to fajny sposób na spędzenie czasu na basenie lub dnia na plaży. Fajki do pływania są przeznaczone do używania podczas pływania i nie są przeznaczone do noszenia podczas nurkowania. Jeśli chcesz spróbować nurkowania, będziesz potrzebować pełnego zestawu do nurkowania, który obejmuje podwodny aparat oddechowy. Fajki do pływania są zaprojektowane głównie po to, aby umożliwić Ci oddychanie podczas pływania, więc zazwyczaj nie są zaprojektowane tak, aby przylegały do twarzy. Oznacza to, że do rurki do oddychania może dostać się trochę wody, ale jest ona zaprojektowana tak, aby wypłynęła ponownie, gdy podniesiesz głowę z wody.

Płetwy do pływania

Dla pływaków, którzy trenują do długich dystansów, płetwy mogą być pomocnym narzędziem do budowania siły i poprawy formy. Niektórzy pływacy długodystansowi używają płetw przez cały rok, a wielu pływaków wybiera je podczas długich pływów w cieplejszych miesiącach, kiedy woda jest cieplejsza. Płetwy są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci kopać bardziej efektywnie i z większą mocą, co jest szczególnie pomocne dla pływaków długodystansowych. Chociaż używanie płetw może pomóc w budowaniu siły w nogach, nie powinieneś polegać na płetwach jako jedynej formie treningu. Płetwy są pomocne przy wzmacnianiu kopnięcia, ale nie powinny być używane jako kula u nogi.

Profesjonalny czepek z ochroną UV

Czepek pływacki z ochroną UV oferuje ochronę przed słońcem, gdy jesteś w wodzie, i może pomóc utrzymać suche włosy podczas pływania okrążeń. Niektóre czepki są zaprojektowane tak, aby ściśle przylegały do głowy, podczas gdy inne mają luźniejsze dopasowanie. Istnieje kilka rodzajów czepków z ochroną UV, w tym czepki z filtrem przeciwsłonecznym i czepki z tkaniną blokującą promieniowanie UV. Niektóre czepki kąpielowe z ochroną UV są przeznaczone do noszenia pod zwykłym czepkiem kąpielowym, podczas gdy inne są na tyle luźne, że pasują na zwykły czepek kąpielowy. W zależności od rodzaju wybranego czepka, można go nosić jako samodzielny element lub można go nosić pod czepkiem pływackim dla dodatkowej ochrony przed słońcem.

Suchy worek

Suchy worek to świetny sposób na utrzymanie suchości swoich rzeczy na łodzi lub na plaży czy basenie. Możesz użyć suchej torby, aby utrzymać swój telefon, portfel, klucze i inne cenne przedmioty bezpieczne przed uszkodzeniem przez wodę. W zależności od rodzaju wybranego worka, można go używać do różnych celów. Możesz użyć mniejszej torby do przechowywania telefonu, lub użyć większej torby do przechowywania całej torby suchej w przypadku zamoczenia. Możesz znaleźć suche torby w różnych rozmiarach i stylach, w tym zwijane torby, które są zaprojektowane tak, aby były tak kompaktowe, jak to możliwe, gdy nie są używane. Worki zwijane są świetne dla osób, które chcą używać suchego worka w podróży, ponieważ zajmują minimalną ilość miejsca w torbie lub plecaku.