Więcej pływania: Jak pogodzić trening z pracąJako pływak wiesz, że pogodzenie treningów z pracą lub szkołą jest wyzwaniem. Musisz znaleźć czas, zarządzać swoją energią i odpowiednio odpoczywać. I na pewno nie jest to tak proste jak spakowanie ubrań na siłownię, udanie się na basen po pracy i pozostanie tam aż do jego zamknięcia. Znalezienie czasu na trening podczas pracy może być trudne, ale jest możliwe, aby zrobić oba w tym samym czasie. W rzeczywistości, posiadanie kariery może być faktycznie zaletą, jeśli chodzi o równoważenie treningu i pracy. Oto kilka wskazówek, jak można zarządzać obiema czynnościami naraz.

Planuj z wyprzedzeniem

Zanim jeszcze zaczniesz, musisz zaplanować swoje treningi. Jeśli trenujesz do dużego konkursu lub wydarzenia, będziesz miał konkretny harmonogram. Jeśli nie trenujesz do niczego konkretnego, musisz dowiedzieć się, ile masz czasu na każdy trening i ile razy będziesz w stanie zmieścić je w swoim harmonogramie każdego tygodnia. Jeśli pływasz przed pracą lub szkołą, musisz uwzględnić, ile czasu zajmie Ci dotarcie na miejsce, jak długo będziesz w basenie i jak długo zajmie Ci powrót do samochodu, jeśli nie masz basenu w pracy lub szkole. Jeśli masz ustalony czas, w którym chcesz ćwiczyć każdego dnia, jak po pracy lub po szkole, musisz uwzględnić, ile czasu potrzebujesz, aby tam dotrzeć, wziąć prysznic i wrócić do domu.

Nie jedz wcześniej

Jedną z ważnych rzeczy do zapamiętania jest to, aby nie jeść nic przed treningiem. Posiadanie jedzenia w żołądku może powodować różne problemy, od skurczów po uczucie choroby. Jeśli zjesz posiłek z czerwonego mięsa dwie godziny przed wejściem do wody, możesz również spowodować, że wybuchniesz w wysypce, co jest niezwykle niewygodne i może faktycznie rozpraszać cię podczas treningu. Wielu pływaków będzie jeść niskotłuszczowy posiłek, taki jak miska płatków owsianych z jagodami i odrobiną miodu, na godzinę przed treningiem. To nie tylko utrzyma cię w stanie nawodnienia, ale także sprawi, że poczujesz się wystarczająco lekki w żołądku, aby wykonać dobrze w wodzie.

Pływaj przed pracą

To może być miły sposób, aby rozpocząć swój dzień z odrobiną spokoju i spokoju w kontrolowanym środowisku. Po trafieniu do wody, nie będziesz miał żadnych rozproszeń i możesz puścić stres z dnia, zanim jeszcze zaczniesz. Dobrą zasadą jest, aby nigdy nie przekraczać 85% swojego maksymalnego tętna podczas sesji pływania. Jeśli masz godzinną przerwę na lunch, możesz wykorzystać ten czas na szybki trening. Niektórzy pływacy uważają za korzystne odbycie szybkiego, lekkiego treningu podczas przerwy na lunch, aby pomóc im się zrelaksować i przygotować na resztę dnia. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz pracę, która wymaga siedzenia w fotelu przez cały dzień. Posiadanie szybkiego treningu podczas przerwy na lunch może pomóc Ci oczyścić głowę, uzyskać przepływ krwi i rozluźnić mięśnie, dzięki czemu jesteś gotowy do siedzenia w fotelu przez całe popołudnie. Jeśli zdecydujesz się na szybki trening podczas przerwy na lunch, zachowaj lekkość. Jeśli szukasz sposobu na relaks i odstresowanie się od pracy, nie pomoże ci trening, który zmęczy cię tak bardzo, że nie będziesz w stanie dokończyć dnia. Nie przeciążaj się, to powinno pomóc Ci się zrelaksować i być gotowym do zakończenia reszty pracy

Trenuj wieczorami, kiedy jesteś najbardziej produktywny

Oczywistą korzyścią z treningu wieczorem jest to, że odbywa się on wtedy, gdy masz czas na skupienie się na swoich celach. Jednak nie chodzi tylko o dostępność czasu. Wykazano, że trening w nocy poprawia jakość snu i zmniejsza poziom kortyzolu, z których oba są ważne dla poprawy wydajności i regeneracji. Istnieją również inne korzyści. Osoby trenujące w nocy są zazwyczaj bardziej skoncentrowane i mniej rozproszone, co pozwala im lepiej skupić się na treningu. Mają też mniej problemów zdrowotnych i rzadziej cierpią na bezsenność niż ich koledzy z wczesnego poranka. Wszystkie te cechy mogą sprawić, że wieczorny trening będzie dobrym wyborem, jeśli pozwala na to Twój harmonogram. Ważne jest, aby zauważyć, że nie oznacza to, że powinieneś trenować każdej nocy. Nadal powinieneś starać się zrównoważyć dni odpoczynku z dniami treningowymi; potrzebujesz tylko nieco więcej elastyczności, jeśli chodzi o godziny posiłków i wzorce snu, jeśli chcesz uzyskać najlepsze wyniki z wieczornych sesji treningowych. Jeśli nie możesz trenować codziennie wieczorem, pamiętaj, aby rano wygospodarować czas na trening cardio i rozciąganie, aby organizm mógł się odpowiednio zregenerować przed ponownym rozpoczęciem treningu siłowego wieczorem.

Wszystko jest możliwe

Pływanie to świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji, zdrowia i dobrych wyników w pracy i w szkole. Jeśli wygospodarujesz czas na basen, przekonasz się, że jest to jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie stresu i zachowanie koncentracji. Jeśli znajdziesz się walczy, aby znaleźć czas, aby uderzyć wody, te wskazówki mogą pomóc.