Najważniejsze powody dla których powinieneś nauczyć się pływaćPływanie to jedna z tych aktywności, które można uprawiać do końca życia. Jest to również sport, który jest dostępny dla osób o różnym poziomie sprawności fizycznej i w różnym wieku. Ponieważ tak wiele osób na całym świecie zaczyna traktować pływanie jako hobby, zrozumiałe jest, że czujesz się trochę zagubiony, jeśli chodzi o wybór basenu, w którym chcesz trenować. Jednak dzięki temu, że więcej osób niż kiedykolwiek uczy się pływać, jest teraz więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, aby opanować tę istotną umiejętność. Oto 5 powodów, dla których powinieneś nauczyć się pływać i dostać się do krytego basenu...

To świetna forma cardio

Pływanie jest jedną z najlepszych form cardio, jakie możesz wykonywać. Wykazano, że spala do pięciu razy więcej kalorii niż inne zajęcia aerobowe, takie jak bieganie czy jazda na rowerze. Jeśli chcesz schudnąć lub zyskać kondycję i zdrowie, pływanie jest doskonałym wyborem. Jednym z powodów, dla których pływanie jest tak wspaniałą formą cardio, jest fakt, że jest to ćwiczenie o niskim stopniu oddziaływania. Oznacza to, że jest odpowiednie dla każdego, bez względu na stan zdrowia lub wiek. Jeśli masz chore kolana lub inne problemy ze stawami, pływanie jest świetną alternatywą dla innych zajęć fitness.

Jest skuteczne w spalaniu kalorii

Jak już omówiliśmy, pływanie jest świetną formą cardio, co jest jednym z powodów, dla których jest tak skuteczne w spalaniu kalorii. Ale, jeśli chodzi o kalorie spalane na godzinę, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że różne pociągnięcia, jak również różne prędkości pływania, mogą spalić bardzo różne ilości kalorii. Podczas gdy pierś jest delikatne ćwiczenie, to racks up kalorii na godzinę, podczas gdy crawl jest wysokiej intensywności ćwiczenia. Rodzaj basenu, w którym się znajdujesz, może również wpłynąć na ilość spalanych kalorii. Na przykład podgrzewany basen może podnieść tempo przemiany materii nawet o 20%, a zimny basen może je obniżyć nawet o 5%.

Pływanie może wzmocnić twoje mięśnie

Podczas gdy pływanie spala wiele kalorii, nie buduje mięśni w taki sam sposób, jak inne ćwiczenia o dużej sile uderzenia, takie jak bieganie czy trening siłowy. Nie zobaczysz ogromnych mięśni wyskakujących z twoich ramion, gdy zaczniesz pływać. Jednak ma potencjał, aby zwiększyć siłę mięśni, gdy odbywa się jako część kompleksowego programu fitness. W rzeczywistości, badania wykazały, że pływacy mają wyższy odsetek włókien mięśniowych slow twitch, które są związane z siłą i wytrzymałością. Wyniki te sugerują, że pływacy, którzy zazwyczaj trenują w wodzie, mają potencjał, aby wyróżniać się w sportach, które wymagają zarówno wytrzymałości, jak i siły, w tym wioślarstwa, kajakarstwa i hokeja podwodnego.

Jest to ćwiczenie o niskim wpływie na organizm

Jak już omówiliśmy, pływanie jest ćwiczeniem o niskim wpływie na organizm. Jest to świetna wiadomość dla tych, którzy odzyskują siłę po kontuzji, lub są w inny sposób ograniczone. Jeśli masz problemy z poruszaniem się w kolanach, kostkach lub biodrach, pływanie jest również świetnym rozwiązaniem. W przeciwieństwie do biegania czy jazdy na rowerze, nie ma żadnego wpływu na stawy, co sprawia, że jest to ćwiczenie o niskim wpływie.

Nauka pływania może uratować ci życie!

Ok, więc ten może być trochę przesadzony, ale z pewnością prawdą jest, że pływanie może uratować życie. Jest to szczególnie prawdziwe dla ludzi, którzy boją się utonięcia. Wiele osób unika basenów z obawy przed utonięciem, ale nie ma powodu do tego strachu. W rzeczywistości pływanie może pomóc Ci uniknąć utonięcia. Jeśli nauczysz się dobrze pływać, będziesz miał umiejętności i pewność siebie, której potrzebujesz, aby zachować bezpieczeństwo podczas przebywania w wodzie lub w jej pobliżu. Jest to szczególnie pomocne, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której musisz pomóc komuś innemu, kto zmaga się z wodą. Pływanie to także zabawa i aktywność społeczna, a także świetny sposób na nawiązanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną, bez względu na poziom umiejętności.

Gdzie znaleźć najlepsze baseny dla pływaków

Szukając najlepszych basenów dla pływaków, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Znalezienie basenu, który jest dobrze utrzymany i który oferuje szereg udogodnień i zajęć, z których możesz korzystać, sprawi, że Twoje doświadczenia z pływaniem będą jeszcze przyjemniejsze. Aby upewnić się, że znajdziesz najlepsze baseny dla pływaków w swojej okolicy, zrób listę cech, których szukasz w basenie, a następnie rozpocząć wyszukiwanie. Gdy masz już kilka krytych basenów do wyboru, możesz zawęzić swoje opcje, sprawdzając recenzje online i patrząc na strony internetowe basenów. Możesz również sprawdzić, czy któryś z lokalnych basenów oferuje lekcje pływania, które są świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki pływania.

Gotowy? a więc do dzieła!

Teraz, gdy wiesz, dlaczego powinieneś nauczyć się pływać, nie ma lepszego czasu, aby zacząć. Znalezienie odpowiedniego basenu dla Ciebie jest następnym krokiem, a istnieje wiele do wyboru. Stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie znaleźć idealny basen do swoich potrzeb. Po znalezieniu odpowiedniego basenu, istnieje wiele korzyści z nauki pływania, i wiele powodów, aby rozpocząć dzisiaj.