Jak wybrać odpowiedni strój kąpielowy dla swojego typu ciałaStroje kąpielowe są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mimo to, znalezienie odpowiedniego kostiumu dla swojego typu ciała może być trudne. Istnieje tak wiele różnych zmiennych, jeśli chodzi o stroje kąpielowe: krój, kolor, materiał, pokrycie i wiele innych. Aby ułatwić Ci zakupy tego lata, przygotowaliśmy listę wskazówek, jak znaleźć najlepszy kostium dla Twojego typu sylwetki. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś odważnego, czy też czegoś bardziej zakrywającego, czytaj dalej, aby znaleźć idealny kostium dla siebie.

Na co zwrócić uwagę kupując strój kąpielowy

Zanim kupisz strój kąpielowy, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz. Aby ułatwić ten proces, stworzyliśmy listę wskazówek dotyczących strojów kąpielowych, o których należy pamiętać podczas zakupów.

  • Fit is everything - Przy zakupie stroju kąpielowego, dopasowanie jest absolutnie wszystkim. Jeśli strój jest za mały, będzie nie tylko niewygodny, ale również niepochlebny. Odpowiednio dopasowany strój podkreśli Twoje krągłości i sprawi, że poczujesz się pewnie i komfortowo.
  • Materiał ma znaczenie - Podczas gdy dopasowanie jest najważniejszym aspektem przy zakupie stroju kąpielowego, materiał i projekt są również ważne. Chcesz czegoś, co jest wygodne i co będzie Ci służyć przez wiele sezonów pływackich. Musisz się również upewnić, że jest on wykonany z oddychającego materiału, który jest odpowiedni do temperatury wody, w której pływasz.
  • Pokrycie jest kluczowe - Podczas gdy style i trendy w strojach kąpielowych zmieniają się z sezonu na sezon, jedna rzecz pozostaje niezmienna: znaczenie pokrycia. Chcesz mieć pewność, że jesteś odpowiednio zakryta i że Twój kostium nie jest zbytnio odsłonięty.
  • Kolor i styl - Styl i kolor stroju kąpielowego są również ważnymi czynnikami przy zakupie nowego stroju kąpielowego. Chcesz mieć coś, co jest nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe. Podczas zakupów należy również pamiętać o wyborze koloru. Niektóre kolory są bardziej pochlebne dla niektórych odcieni skóry.

Znajdź najlepszy strój kąpielowy dla swojego typu ciała

Jeśli należysz do kategorii chudych dziewczyn, musisz upewnić się, że znajdziesz najlepsze stroje kąpielowe dla swojego typu ciała. Może być trudno znaleźć uroczy, stylowy strój kąpielowy, jeśli masz mniejszą ramę. Ale nie martw się - istnieje wiele strojów kąpielowych, które są idealne dla chudych dziewczyn.

  • Stroje kąpielowe z dodatkowym pokryciem - Jeśli masz mniejszy biust, możesz poszukać strojów kąpielowych z dodatkowym pokryciem. Istnieje wiele opcji z wbudowanymi biustonoszami, które są idealne dla chudych dziewczyn.
  • Figi do kostiumów kąpielowych z kryciem - Jeżeli masz mniejszy biust, możesz wybrać figi do kostiumów kąpielowych z kryciem. Na rynku można znaleźć wiele opcji, takich jak stroje kąpielowe z wbudowanymi majtkami.
  • Stroje kąpielowe z wbudowanym biustonoszem - Jeżeli masz mniejszy biust i chcesz go dodatkowo zakryć, strój kąpielowy z wbudowanym biustonoszem będzie dla Ciebie idealny.
  • Figi do kostiumu kąpielowego z wbudowanymi majtkami - Jeśli masz mniejszy biust i chcesz go dodatkowo zakryć, figi do kostiumu kąpielowego z wbudowanymi majtkami są idealnym rozwiązaniem..

Typ sylwetki

Istnieje wiele różnych typów sylwetki - a każdy z nich ma inny typ kostiumu kąpielowego, który jest dla niego najlepszy. Istnieją dwie główne kategorie typów ciała: w kształcie klepsydry i jabłka. Ciało w kształcie klepsydry jest zazwyczaj dłuższe i szersze niż ciało w kształcie jabłka, ma pełniejszy biust, węższe biodra i mniejszą talię. Ciała w kształcie klepsydry zazwyczaj najlepiej wyglądają w jednoczęściowych strojach kąpielowych, ponieważ ich pokrycie jest bardziej wyraziste; jednak niektóre stroje jednoczęściowe mogą być zbyt odkrywcze dla tego typu sylwetki, więc możesz poszukać takiego, który jest półprzejrzysty lub ma wbudowane podtrzymanie biustonosza. Ciała w kształcie jabłka są zazwyczaj krótsze i szczuplejsze niż ciała w kształcie klepsydry, z mniejszym biustem i szerszymi biodrami i udami. Takie ciała mogą dobrze nosić dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, ale możesz potrzebować rozmiaru większego, aby Twój biust nie wyglądał na zbyt mały. A jeśli masz figurę w kształcie jabłka, ważne jest, aby upewnić się, że ramiączka kostiumu nie wrzynają się w ramiona lub plecy; zamiast tego wybierz figi z wysokim stanem, które odciągną uwagę od okolic brzucha.

Podsumowując

Jeśli chodzi o znalezienie najlepszego stroju dla Twojego typu ciała, jest wiele opcji. Ważne jest jednak, abyś pamiętała o swoim typie ciała i o tym, co chcesz osiągnąć podczas zakupów.

Ostatecznie, chcesz znaleźć strój, który sprawi, że poczujesz się pewnie, wygodnie i będziesz gotowa do wejścia do wody. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o stroje kąpielowe. Bez względu na to, jaki jest Twój typ ciała, znajdziesz tam strój dla siebie. Wystarczy, że będziesz pamiętać o tych wskazówkach podczas zakupów, a na pewno znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie idealne.